Призначення та особливості конструкції важільно-плунжерного шприца
У тракторах МТЗ, ЮМЗ є сполучення деталей, а також підшипники кочення та ковзання, до яких неможливо забезпечити централізовану подачу мастила. Особливо багато таких точок у різних сільськогосподарських машинах, які використовуються в агрегаті з трактором для обробки ґрунту, посіву с/г культур та догляду за ними. У таких випадках використовується консистентне мастило, яке нагнітається через прес-маслянку за допомогою важільно-плунжерного шприца безпосередньо в робочу зону деталей, що сполучаються. Консистентне мастило являє собою пластичну масу, виготовлену з масла з додаванням різних загусників. Вона довго може перебувати в робочій зоні, забезпечуючи тривалий час захист від зносу, корозії, потрапляння вологи та пилу. Консистентне мастило застосовується там, де неможливо забезпечити надійну герметизацію при використанні рідкого масла. Змащення таких точок здійснюється періодично відповідно до технічних вимог. Для цієї мети у кожного тракториста має бути важільно-плунжерний шприц, заповнений консистентним мастилом. Він являє собою циліндричний корпус з різьбою на кінцях. На різьбу нагвинчується нагнітальна головка з важелем, до якої приєднується трубка або гнучкий шланг із наконечником. На зворотний кінець корпусу нагвинчується пробка з отвором, через який проходить шток, з'єднаний з плунжером, що знаходиться всередині корпусу. Між плунжером та пробкою на штоку встановлена пружина. Щоб заправити важільно-плунжерний шприц, потрібно відкрутити пробку, вийняти шток із плунжером, а потім вставити в корпус тубу з консистентним мастилом і встановити шток із плунжером на місце, закрутивши пробку. Для змащення наконечник трубки або гнучкого шланга одягається на прес-маслюку і важелем проводиться нагнітання мастила в зону поєднання деталей.
Можливі несправності важільно-плунжерного шприца для консистентного мастила
При частому використанні важільно-плунжерного шприца деталі його поступово зношуються і виходять з ладу. Характерними дефектами цього пристрою є:
- Зношування механізму нагнітання головки шприца через що він перестає нагнітати мастило в прес-маслянку.
- Зношування наконечника трубки або гнучкого шланга в результаті чого мастило при накачуванні видавлюється повз прес-маслянку.
- Обрив гнучкого шлангу.
- Механічні пошкодження корпусу шприца.
Деякі із зазначених дефектів виправити неможливо, і тоді доводиться купувати новий шприц. Якісний новий важільно-плунжерний шприц для змащення маслянок недорого можна купити в нашій компанії.
Як замовити шприц у нас?
- Натисніть кнопку «У кошик» та заповніть форму замовлення. Ми зв'яжемося з вами та уточнимо всі питання, що стосуються доставки та оплати товару.
- У робочі дні можна замовити важільно-плунжерний шприц для маслянок по телефону. Номери вказані у шапці сайту.