Гідророзподільники до вітчизняної сільгосптехніки

Найважливіше про гідророзподільники
Гідророзподільник – це механізм, який використовується у пристроях екскаваторів, промислових верстатів, автокранів та іншої спецтехніки із гідравлічними системами. Головне завдання цього приладу полягає в управлінні потоком гідравлічної рідини, що надходить від насоса, та зниження тиску в ньому.
На ринку представлено безліч інструментів для регулювання тиску в гідросистемах, але купити гідророзподільник, який працюватиме довго та надійно, не так просто. Як вибрати правильний?
Як сконструйовано гідророзподільники
Розмір гідророзподільника залежить від габаритів техніки, на яку він призначається. Чим більше рідини проходить через механізм, тим важчим і більшим він буде.
Механізми виготовляються з різних металів: чавуну, бронзи та сталі. Поверхня захисту від впливу абразивних речовин покривається зносостійким матеріалом.
Складається прилад із корпусу, на якому встановлений кожух з важелем, клапана, правого та лівого сідла, штовхача та допоміжних деталей.
Основні різновиди гідророзподільників
Гідравлічний механізм спецтехніки працює по-різному, залежно від моделі та призначення. На гідророзподільник ціна залежить від складності конструкції та способу керування.
- Метод керування. Механічні системи регулюються за допомогою важелів, які розташовані в кабіні операторів. Електричний механізм працює на сигналах, що передаються електромагніт.
- Залежно від виду корпусу бувають секційні та моноблочні. У першому випадку завдяки з'єднанню всіх компонентів в одному корпусі прилад компактний і підходить для порівняно невеликої техніки. Секційний гідророзподільник складається з кількох клапанів, якими можна керувати окремо.
- Конструкція елемента регулювання. Бувають клапанні, кранові, золотникові. На ринку найчастіше трапляються клапанні прилади.
Експлуатація гідророзподільника
Для справної роботи механізму потрібно дотримуватись інструкції користувача. Недостатньо гідророзподільник купити – потрібно враховувати поломки та запобігати їх.
Причини несправності гідророзподільника:
- неправильне кріплення до техніки;
- механічна, температурна чи хімічна деформація деталей;
- порушення норм експлуатації;
- потрапляння до механізму сторонніх частинок.
Перед покупкою пристрою обов'язково вивчіть конструкцію своєї техніки, щоб підібрати правильний гідророзподільник.